Vánoce 2024 Vánoční trhy 2024

Vánoční trhy 2024: Kam se vydat za atmosférou, dárky a svařákem?

Vánoční trhy a adventní trhy jsou jednou z nejkrásnějších a nejútulnějších tradic, které nás provází každý rok v adventním období. Na náměstích a ulicích měst se rozprostírají stánky s různými dobrotami, dárky, ozdobami a vůní svařeného vína.

Vánoční trhy jsou také skvělou příležitostí k poznání nových míst, kultury a atmosféry. V tomto článku vám představíme program některých z nejzajímavějších vánočních trhů v České republice i v zahraničí (Drážďany, Vídeň), které byste si neměli nechat ujít v roce 2024.

Vánoční trhy Drážďany

Vánoční trhy Drážďany

Vánoční trhy Drážďany 2024 program – Štolové slavnosti »Stollenfest«

Nejstarší německý vánoční trh drážďanský Striezelmarkt má letos 584 let. Jednu z hlavních atrakcí je 14,61 m vysoká krušnohorská stupňová pyramida. Štrýcl (německy Striezel), adventní pečivo a předchůdce štoly »Dresdner Christstollen«.

Právě drážďanskou štolu budou obyvatelé Drážďan i hosté z celého světa oslavovat při tzv. Štolové slavnosti »Stollenfest« v druhou adventní sobotu.

Drážďany jsou známé jako jedno z nejkrásnějších měst Německa, které nabízí bohatou historii, architekturu a kulturu. Vánoční trhy v Drážďanech patří mezi nejstarší a největší v Evropě. Každoročně je navštíví více než dva miliony lidí z celého světa. Vánoční trhy v Drážďanech se konají od 29. listopadu do 24. prosince 2024 na náměstí Altmarkt a na dalších místech ve městě.

Program vánočních trhů v Drážďanech je velmi pestrý a nabízí něco pro každého. Můžete si prohlédnout tradiční řemeslné výrobky, jako jsou dřevěné hračky, svícny, ozdoby, keramika, sklo a další. Můžete ochutnat typické speciality, jako jsou pečené kaštany, perník, bramborové placky, klobásy, sýry a samozřejmě svařené víno.

Můžete se také pobavit na různých atrakcích, jako jsou kolotoče, vláčky, bruslení na ledě nebo jízda na koňském povozu. A samozřejmě nesmíte zapomenout na hlavní symbol vánočních trhů v Drážďanech – obrovský vánoční strom, který je zdoben tisícem světýlek a hvězdou na vrcholu.

Vánoční trhy v Drážďanech jsou také známé svými kulturními a uměleckými akcemi, které se odehrávají na různých pódiích po celém městě. Můžete si poslechnout vánoční koledy, sledovat divadelní představení, tanec nebo akrobacii. Můžete se také zapojit do různých workshopů, soutěží nebo tombol. Vánoční trhy v Drážďanech jsou zkrátka zážitkem pro všechny smysly a pro všechny generace.

Více zde Drážďanský Stryclmarkt.

Vánoční trhy Olomouc

Vánoční trhy Olomouc

Vánoční trhy Olomouc 2024 program

Olomouc je jedním z nejstarších a nejkrásnějších měst v České republice, které se pyšní bohatou historií, památkami a kulturou. Vánoční trhy v Olomouci se konají od 17. listopadu do 23. prosince 2024 na Horním a Dolním náměstí a na dalších místech ve městě.

Nabízíme jako jediní v České republice originální kvalitu Norimberského vína a punče. Složení vína je přísně kontrolováno a po generace je receptura každého výrobku stejná. Nabízíme přes 10 druhů vína a punčů, veškerý sortiment je prodáván i jako dárkové litrové balení.

Program vánočních trhů v Olomouci je velmi rozmanitý a nabízí něco pro každého. Můžete si prohlédnout a nakoupit různé výrobky z regionálních surovin, jako jsou medoviny, sýry, uzeniny, pečivo, ořechy, čokoláda a další.

Můžete ochutnat tradiční pokrmy, jako jsou bramborové lupínky, kyselica, kapustnice, palačinky nebo tvarohové koláče. Můžete se také zahřát svařeným vínem, punčem nebo horkou čokoládou. A samozřejmě nesmíte minout hlavní atrakci vánočních trhů v Olomouci – živý betlém s opravdovými zvířaty, který je umístěn na Horním náměstí.

Vánoční trhy v Olomouci jsou také plné hudby, zábavy a radosti. Na různých pódiích se představují místní i hostující umělci, jako jsou pěvecké sbory, dechové kapely, folklorní soubory, rockové skupiny nebo divadelní spolky.

Můžete si také zazpívat vánoční koledy a vánoční písničky společně s ostatními návštěvníky nebo se zapojit do různých soutěží a her.

Vánoční trhy v Olomouci jsou zkrátka ideálním místem pro strávení předvánočního času s rodinou a přáteli. Více informací zde Vánoční trhy Olomouc.

Night in Prague from Metron on Vimeo.

Vánoční trhy Praha 2024 program

Praha je jedním z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších měst v Evropě, které láká turisty svou magickou atmosférou, nádhernou architekturou a bohatou kulturou. Vánoční trhy v Praze se konají od 30. listopadu 2024 do 4. ledna 2025 (10:00 až 22:00 hod.)na Staroměstském a Václavském náměstí a na dalších místech ve městě.

Program vánočních trhů v Praze je velmi bohatý a nabízí něco pro každého. Můžete si prohlédnout a nakoupit různé ručně vyrobené výrobky, jako jsou skleněné ozdoby, dřevěné hračky, svíčky, šperky, klobouky, rukavice a další.

Můžete ochutnat tradiční české jídlo, jako jsou pražené kastany, trdelník, medovina, svařák nebo grog. Můžete se také zastavit u jednoho z největších vánočních stromů v Evropě, který je osvětlen každý den v 17 hodin na Staroměstském náměstí.

Vánoční trhy v Praze jsou také plné hudby, umění a zábavy. Na různých pódiích se představují místní i mezinárodní umělci, jako jsou pěvecké sbory, dechové orchestry, jazzové kapely, rockové skupiny nebo taneční soubory.

Můžete si také podívat na různé výstavy, instalace nebo performance, které jsou součástí projektu Praha – Evropské hlavní město kultury 2024. Vánoční trhy v Praze jsou zkrátka skvělým způsobem, jak prožít vánoční čas v srdci Evropy.

Trhy na Staroměstském náměstí – Kdy: od 30.11.2024 do 4. 1. 2025

Největší vánoční trhy v České republice můžete letos už po třinácté navštívit na Staroměstském a Václavském náměstí. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, bohatý vánoční program a dobré jídlo.

Pod nádherným vánočním stromem koupíte řadu drobných vánočních dárků. Bohatý je i program, tradiční sváteční melodie v podání souborů z celé republiky.

České vánoční trhy na náměstí Míru Kdy: od 18.11.2024 do 24. 12.2024 typické produkty těchto svátků: punč, svařené víno, palačinky, speciality na grilu a mnohé další.

České vánoční trhy na náměstí Republiky Kdy: od 23.11.2024 do 24.12.2024 produkty těchto svátků: punč, svařené víno, palačinky, speciality na grilu a mnohé další.

České vánoční trhy na Václavském náměstí Kdy: od 30.11.2024 do 4.1.2025 Punč, svařené víno, palačinky, speciality na grilu a mnohé další.

Více informací zde Vánoční trhy v Praze 2024

Vánoční trhy Brno

Vánoční trhy Brno – ilustrační foto

Vánoční trhy Brno 2024 program

Brno je druhým největším a nejdynamičtějším městem v České republice, které je známé svou moderní architekturou, vyspělou vědou a technologií a živou kulturou. Vánoční trhy v Brně se konají od 18. listopadu do 23. prosince 2024 na náměstí Svobody, Zelném trhu a Moravském náměstí.

Program vánočních trhů v Brně je velmi zajímavý a nabízí něco pro každého. Můžete si prohlédnout a nakoupit různé originální výrobky, jako jsou bižuterie, keramika, textil, kožené zboží, medovina, víno a další.

Můžete ochutnat tradiční moravské jídlo, jako jsou bramboráky, zelňačka, kyselo, kapr, cukroví a další. Můžete se také obdivovat jednomu z nejvýjimečnějších vánočních stromů v České republice, který je vyroben z recyklovaných materiálů a je osvětlen LED diodami na náměstí Svobody.

Vánoční trhy v Brně jsou také plné hudby, umění a zábavy. Na různých pódiích se představují místní i hostující umělci, jako jsou pěvecké sbory, dechové orchestry, folkové kapely, popové skupiny nebo DJ’s.

Můžete si také podívat na různé výstavy, instalace nebo performance, které jsou součástí projektu Brno – Město kreativity 2024. Vánoční trhy v Brně jsou zkrátka skvělým způsobem, jak prožít vánoční čas v srdci Moravy. Více informací zde Advent na Zelňáku.

Vánoční trhy Vídeň

Vánoční trhy Vídeň

Vánoční trhy Vídeň 2024 program

Vídeň je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších měst v Evropě, které je proslulé svou hudbou, uměním a kuchyní. Vánoční trhy ve Vídni se konají od poloviny listopadu do začátku ledna 2024 na různých místech ve městě.

Program vánočních trhů ve Vídni je velmi rozmanitý a nabízí něco pro každého. Můžete si prohlédnout a nakoupit různé tradiční i moderní výrobky, jako jsou skleněné ozdoby, dřevěné hračky, svíčky, šperky, klobouky, rukavice a další.

Můžete ochutnat typické rakouské jídlo, jako jsou vídeňský řízek, knedlíky, sacher dort, apfelstrudel nebo maronibrater. Můžete se také zahřát svařeným vínem, punčem nebo horkou čokoládou. A samozřejmě nesmíte minout hlavní atrakci vánočních trhů ve Vídni – obrovský vánoční strom, který je zdoben tisícem světýlek a hvězdou na vrcholu.

Vánoční trhy ve Vídni jsou také plné hudby, umění a zábavy. Na různých pódiích se představují místní i mezinárodní umělci, jako jsou pěvecké sbory, dechové orchestry, klasické kapely, popové skupiny nebo DJ’s.

Můžete si také podívat na různé výstavy, instalace nebo performance, které jsou součástí projektu Vídeň – Evropské hlavní město kultury 2024. Vánoční trhy ve Vídni jsou zkrátka skvělým způsobem, jak prožít vánoční čas v srdci Evropy.

Některé z nejpopulárnějších vánočních trhů ve Vídni jsou:

  • Vánoční trh před radnicí (Rathausplatz) – najdete zde 125 stánků s dárky, řemeslnými výrobky, vánočními ozdobami, hračkami, jídlem a pitím. Všechny stromy v přilehlém Radničním parku jsou slavnostně nasvíceny a poblíž si můžete zabruslit na kluzišti o velikosti 3 000 m2. Popularitu si získal i místní srdíčkový strom vyhledávaný zamilovanými páry. Termín: 10.11. – 26.12.2024
  • Vánoční vesnička na Maria-Theresien-Platz – přímo mezi Uměleckohistorickým a Přírodovědným muzeem se o adventu otevírá vesnička se 70 stánky s originálními dárky, která ke konci roku volně přechází v silvestrovskou vesničku plnou stánku s občerstvením. Termín: 15.11. – 26.12.2024
  • Vánoční trh na Stephansplatz – ve středu Vídně pod katedrálou najdete asi 40 stánků zaměřujících se na rakouské tradice a tradiční výrobky z měst i hor. Termín: 10.11. – 26.12.2024
  • Vánoční vesnička u zámečku Belveder – několik desítek stánků se rozprostírá v zámeckém parku s barokními kulisami zámečku Belveder. Termín: 15.11. – 26.12.2024
  • Adventní trh u Opery – potěší zejména gurmány a milovníky ochutnávání všemožných dobrot. Tento trh se totiž specializuje hlavně na jídlo a pití všeho druhů od klobás přes pečené kaštany po vánoční cukroví. Termín: 8.11. – 31.12.2024
  • Vánoční trhy Am Hof – menší trh s velmi klidnou atmosférou přímo v centru města obsahuje asi 40 stánků s kvalitními řemeslnými dárky a několik stánků s nezbytným občerstvením. Termín: 8.11. – 23.12.2024

Pokud chcete navštívit vánoční trhy ve Vídni, můžete si vybrat z různých možností dopravy, jako jsou autobus, vlak, auto nebo letadlo. Pokud chcete navštívit vánoční trhy ve Vídni, doporučujeme vám rezervovat si ubytování podle svého rozpočtu a preference.

Více informací o vánočních trzích ve Vídni najdete na oficiálních webových stránkách . Přejeme vám krásný adventní čas ve Vídni!

.
Více info zde Vánoční trhy Vídeň.

Trhy ve Vídni se pořádají od nepaměti a z České republiky se pořádají pro návštěvníky zájezdy. Vyberte si zde Adventní zájezdy Vídeň.

Vánoční trhy Ostrava

Vánoční trhy Ostrava

Vánoční trhy Ostrava 2024 program

Vánoční trhy v Ostravě jsou jednou z největších a nejnavštěvovanějších akcí v Moravskoslezském kraji. Každý rok přilákají tisíce lidí, kteří si chtějí užít vánoční atmosféru, nakoupit dárky, ochutnat tradiční jídlo a pití a pobavit se na různých atrakcích. Vánoční trhy v Ostravě se konají od 23. listopadu 2024 do 1. ledna 2025 na náměstích a ulicích v centru města.

Program vánočních trhů v Ostravě je velmi bohatý a nabízí něco pro každého. Můžete si prohlédnout a nakoupit různé řemeslné výrobky, jako jsou skleněné ozdoby, dřevěné hračky, svíčky, šperky, klobouky, rukavice a další.

Můžete ochutnat tradiční moravskoslezské jídlo, jako jsou bramborové lupínky, zelňačka, kyselo, kapr, cukroví a další. Můžete se také zahřát svařeným vínem, punčem nebo horkou čokoládou. A samozřejmě nesmíte minout hlavní atrakci vánočních trhů v Ostravě – živý betlém s opravdovými zvířaty, který je umístěn na Masarykově náměstí.

Vánoční trhy v Ostravě jsou také plné hudby, zábavy a radosti. Na různých pódiích se představují místní i hostující umělci, jako jsou pěvecké sbory, dechové kapely, folklorní soubory, rockové skupiny nebo divadelní spolky.

Můžete si také zazpívat vánoční koledy společně s ostatními návštěvníky nebo se zapojit do různých soutěží a her. Vánoční trhy v Ostravě jsou zkrátka ideálním místem pro strávení předvánočního času s rodinou a přáteli.

Některé z nejpopulárnějších vánočních trhů v Ostravě jsou:

  • Vánoční trhy na Masarykově náměstí – najdete zde 125 stánků s dárky, řemeslnými výrobky, vánočními ozdobami, hračkami, jídlem a pitím. Všechny stromy v přilehlém parku jsou slavnostně nasvíceny a poblíž si můžete zabruslit na kluzišti o velikosti 3 000 m2. Popularitu si získal i místní srdíčkový strom vyhledávaný zamilovanými páry. Termín: 23.11. – 23.12.2024
  • Vánoční vesnička na Jiráskově náměstí – před kostelem svatého Václava se rozprostře vesnička se 40 stánky s originálními dárky a regionálním občerstvením. Zde najdete také dřevěný betlém s figurkami velikosti lidských postav a živý betlém se zvířátky. Termín: 23.11. – 23.12.2024
  • Vánoční trhy na náměstí Ostrava-Jih – v místní části Zábřeh se konají trhy s 30 stánky s vánočním zbožím a jídlem a pitím. Zde si můžete prohlédnout i historický kolotoč, vánoční vláček, projížďky na velbloudovi, ukázky řemesel i řemeslné dílny. Termín: 23.11. – 23.12.2024

Pokud chcete navštívit vánoční trhy v Ostravě, můžete si vybrat z různých možností dopravy, jako jsou autobus, tramvaj, auto nebo vlak. Můžete si také rezervovat ubytování v Ostravě podle svého rozpočtu a preference. Více informací o vánočních trzích v Ostravě najdete na oficiálních webových stránkách . Přejeme vám krásný adventní čas v Ostravě!

Program vánočních trhů v Ostravě – Fajna Ostrava.

Vánoční trhy Plzeň

Vánoční trhy Plzeň

Vánoční trhy Plzeň 2024 program

Kdy: od 21. 11. – 23.12. 2024. každým rokem na Náměstí Republiky. Vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků. Ukázky z lidových tradic a řemesel se zaměřením na Vánoce a vánoční tématiku.

Načerpejte inspiraci na vánoční dárky nebo je na trzích rovnou nakupte! Děti jistě potěší oslík s ovečkami v živém betlémě nebo program plný vánočních koled Více na Adventní trhy Plzeň.

Sdílejte na:
Posted in Vánoční trhy, akce a zábava, Vánoční zvyky a tradice and tagged , , , , , , , , , , , , , .