Vánoční venkovní osvětlení LED

Vánoční venkovní osvětlení

Vánoční venkovní osvětlení je nejpopulárnější ve Spojených státech amerických. Odtud se postupně šíří do celého světa. Vánoční osvětlení se dělí na venkovní a vnitřní. Je to kvůli elektrické bezpečnosti. V našm článku se budeme věnovat venkovnímu vánočnímu osvětlení. Bývá nejčastěji označeno stupněm krytí IP 44 anebo prodejce přímo uvádí, že se jedná o venkovní provedení. Tak to by bylo první a zásadní kritérium pro výběr osvětelní. Jaká jsou další kritéria pro výběr toho správného druhu osvětlení? Jdeme na to.

Druhy vánočního venkovního osvětlení

Podle typu svítidla

 1. Žárovnové osvětlení
 2. LED osvětlení

Žárovkové osvětlení má výhodu v nižší ceně a vyšším světelném výkonu.

LED osvětlení vítězí v nízké spotřebě a řádově vyšší životnosti. LED mají tak nízkou spotřebu, že specializované firmy nabízejí LED osvětlení se solárním napájením nebo s napájením na baterii.

Podle provedení

 1. Světelné řetězy
 2. Světelné hadice
 3. Světelné krápníky
 4. Padající sníh
 5. Světelné záclony
 6. Vánoční motivy např sněhové vločky
 7. 3D dekory (srnky, andělé, sobi)
 8. Sady na vánoční strom
 9. Světelné sítě

Při výběru osvětlení se řídíme zásadou, že někdy méně je více. Vyzkoušejte si jeden rok jeden druh osvětlení a příští rok můžete světelnou dekoraci rozšířit.

Přehledně má výběr vánočního osvětlení popsána specializovaná firma Decoled zde Jaké vánoční osvětlení vybrat? nebo zde Vánoční osvětelní domu - příklad.

Pokud jste si udělali představu o sortimentu vánočního venkovního osvětlení můžeme přistoupit k postupu realizace a instalace osvětlení v následujícím videu.

Vánoční venkovní osvětlení - videonávod na instalaci


U videa si můžete zapnout titulky v češtině. Pro názornost to stačí. Jak vidíte není to žádná věda. Stačí být trochu manuálně zručný a nebát se vylézt na žebřík. Určitě se vám bude hodit pomocná ruka která vám bude podávat nářadí a připravovat světelné řetězy. V každém případě doporučujeme přečíst návod k instalaci a obsluze u konkrétního typu osvětlení pro který se nakonec rozhodnete.

Vánoční stromy

Obce, města i majitelé rodinných domů zdobí venkovní vánoční stromy. Jak mohou být krásné je patrné z této fotografie z jednoho menšího města v Polabí. Pro větší stromy si obce na osvětlení zvou specializované firmy jako je například firma Decoled.

Vánoční strom osvětlení

Vánoční strom osvětlení

Širokou nabídku vánočního venkovního osvětlení si můžete prohlédnout kliknutím na zelené tlačítko níže.


Sdílejte na:
Posted in Vánoční dekorace.