Vánoční pohádky 2022

Vánoční pohádky 2022: Co nás letos o Vánocích čeká na obrazovkách?

Vánoční pohádky 2022 – Vánoce jsou časem klidu, míru a rodinné pohody. A co by to bylo za Vánoce bez pohádek? Každý rok se těšíme na nové i staré pohádky, které nám zpříjemní sváteční atmosféru.

A letos to nebude jinak. V tomto článku vám přinášíme přehled vánočních pohádek 2022, které uvidíte na obrazovkách České televize, Televize Prima a Televize NOVA. Připravte si popcorn, deku a teplý nápoj a užijte si společné sledování s vašimi nejbližšími.

Vánoční pohádky 2022 - Tři bratři

Vánoční pohádky 2022 – Tři bratři zdroj: Česká televize

Vánoční pohádky 2022 v České televizi

Česká televize je tradičně největším dodavatelem pohádek na Vánoce. Na kanálu ČT 1 bude vysílána od rána jedna za druhou, přeruší je pouze Výsledky losování Šťastných 10.

Mezi oblíbenými klasikami se objeví například Pyšná princezna, Lotrando a Zubejda, Nesmrtelná teta nebo Pelíšky. Hlavní večerní program na české obrazovky přináší premiéru nové pohádky Tajemství staré bambitky 2.

Pohádka navazuje na úspěšný první díl z roku 2011 a vrací diváky do království, kterému nyní panuje král Jakub (Tomáš Klus) a královna Anička (Veronika Khek Kubařová).

Jejich dcera, princezna Johanka, tráví čas s milovaným dědečkem, napraveným loupežníkem Karabou (Ondřej Vetchý).

Poklidné životy lidí v království ale chtějí narušit zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc (Miroslav Vladyka, Jiří Lábus), kteří chystají zákeřnou pomstu.

Na první svátek vánoční se můžete těšit na další novinku, a to na výpravnou pohádku Krakonošovo tajemství.

Režisér Peter Bebjak natočil velkolepý příběh o Krakonošovi, strážci hor, o lidské touze po bohatství, která se nezastaví před ničím, a lásce, která je ještě mocnější.

Hlavní roli Krakonoše ztvárnil David Švehlík, jeho vyvolenou Leona Skleničkovou. Dále hrají Jan Nedbal, Jakub Prachař a další. Pohádka je plná dobrodružství, humoru i romantiky.

Na druhý svátek vánoční si můžete dopřát další dávku pohádkových kouzel. Českou televizi zaplní například O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Jak si zasloužit princeznu, Princezna a půl království nebo Anděl Páně 2.

A pokud budete chtít zavzpomínat na legendárního zpěváka Karla Gotta, nezapomeňte na silvestrovskou Poctu Karlu Gottovi⁷, která bude vysílána 31. prosince od 20:15.

Vánoční pohádky 2022  -Krakonošovo tajemství

Vánoční pohádky 2022 – Krakonošovo tajemství zdroj: Česká televize

Vánoční pohádky 2022 na Televizi Prima

Televize Prima si pro vás také připravila bohatý výběr pohádek na Vánoce 2022. Na Štědrý den si můžete užít například pohádky O zatoulané princezně, Zlatovláska, Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo O vánoční hvězdě.

Hlavním lákadlem večera bude pohádka Panna a netvor, která je moderní adaptací klasického příběhu o krásné Belle a znetvořeném zvířeti. V hlavních rolích se představí Anna Geislerová, Jiří Mádl, Jan Dolanský a další.

Na první svátek vánoční se můžete těšit na další pohádky, jako jsou například Tři bratři, Tři oříšky pro Popelku nebo Císařův pekař. Večer bude patřit pohádce Princ a Večernice, která je pokračováním úspěšné pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele.

Tentokrát se budeme zabývat osudy princezny Milady (Jana Brejchová) a prince Petra (Oldřich Kaiser), kteří se musí vypořádat s intrikami zlého krále Kazimíra (Jiří Bartoška) a jeho dcery Aleny (Anna Polívková).

Na druhý svátek vánoční si můžete dopřát další porci pohádek, jako jsou například Král Drozdia Brada, Šíleně smutná princezna nebo S čerty nejsou žerty.

Večer bude patřit pohádce Princezna a chuďas, která je volným pokračováním pohádky Princezna a půl království.

Tentokrát se budeme zabývat osudy princezny Anny (Tereza Voříšková) a chudého mladíka Jana (Matouš Ruml), kteří se do sebe zamilují, ale musí čelit překážkám v podobě zlého krále (Miroslav Táborský) a jeho rádce (Martin Dejdar).

Vánoční pohádky 2022 - Tři oříšky pro Popelku

Vánoční pohádky 2022 – Tři oříšky pro Popelku zdroj: Česká televize

Vánoční pohádky 2022 na Televizi NOVA

Televize NOVA také nezůstane pozadu a nabídne vám spoustu pohádek na Vánoce 2022. Na Štědrý den si můžete užít například pohádky Honza málem králem, Tři oříšky pro Popelku nebo Cukrárna. Hlavním lákadlem večera bude pohádka Zvonilka a tvor Netvor, která je součástí populární série o víle Zvonilce.

Tentokrát se Zvonilka a její kamarádi vydají do Zimního lesa, kde objeví tajemného tvora Netvora, který má schopnost zmrazit vše, co se ho dotkne.

Na první svátek vánoční se můžete těšit na další pohádky, jako jsou například Princezna ze mlejna, Jak se budí princezny nebo Z pekla štěstí.

Večer bude patřit pohádce Zlatovláska a tři medvědi, která je moderní adaptací známé pohádky o dívce, která se zatoulá do domu tří medvědů. V hlavních rolích se představí Anna Kameníková, Jan Dolanský, Martin Dejdar a další.

Na druhý svátek vánoční si můžete dopřát další porci pohádek, jako jsou například O štěstí a krásné Panence, Z pekla štěstí 2 nebo Princové jsou na draka. Večer bude patřit pohádce O zázračném klobouku, která je součástí série pohádek o kouzelných předmětech.

Tentokrát se budeme zabývat osudy mladého kominíka Jana (Vojtěch Kotek), který najde starý klobouk, který mu splní každé přání. Jenže brzy zjistí, že klobouk má i svou temnou stránku.

Toto je náš přehled vánočních pohádek 2022, které uvidíte na obrazovkách České televize, Televize Prima a Televize NOVA. Doufáme, že vám pomůže vybrat si ty nejlepší pohádky pro vás a vaše blízké. Přejeme vám krásné a pohodové Vánoce plné pohádek!

Pohádka o Červené karkulce

Pohádka o Červené karkulce – photo by SarahRichterArt

Užitečné odkazy

Další informace o vánočních pohádkách zde Jaké pohádky budou v televizi na Štědrý den 2022.

Chci jinam

Aktuální informace o programech českých televizí o Vánocích naleznete zde TV program na Vánoce.

Aktuální informace pohádkách na Vánoce 2023 zde Vánoční pohádky 2023.

Sdílejte na:
Posted in Vánoční trhy, akce a zábava, Vánoční zvyky a tradice and tagged , , , , , .