Pohádky na Vánoce 2024 -Krakonošovo tajemství

Pohádky na Vánoce 2024: Co nás letos o Vánocích čeká na obrazovkách?

Pohádky na Vánoce 2024 – Vánoce jsou časem klidu, míru a rodinné pohody. A co by to bylo za Vánoce bez pohádek? Každý rok se těšíme na nové i staré pohádky, které nám zpříjemní sváteční atmosféru.

A letos to nebude jinak. V tomto článku vám přinášíme přehled vánočních pohádek 2024, které uvidíte na obrazovkách České televize, Televize Prima a Televize NOVA. Připravte si popcorn, deku a teplý nápoj a užijte si společné sledování s vašimi nejbližšími.

Pohádky na Vánoce 2024: Co nás čeká na České televizi? Aktualita! Čerstvé informace!

Pohádky na Vánoce 2024 – Vánoce jsou časem klidu, pohody a rodinného souznění. A co by to bylo za Vánoce bez pohádek a zábavných pořadů na televizi? Česká televize i letos připravila pro své diváky bohatý a pestrý program, který uspokojí všechny vkusy a generace.

Pohádky na Vánoce 2024 – včera 31.10.2024 jako žhavou aktualitu představil generální ředitel ČT Jan Souček, na co se můžete těšit na ČT od Štědrého dne až do Nového roku. Najdete zde tipy na nové i staré pohádky i filmové pecky. Tak pojďme na to!

DenHodinaNázev programuDruh programuRežieHrají
24.12.202420:00Pohádka
25.12.202420:00Pohádka
26.12.202420:00Pohádka
27.12.202420:00Pohádka

Štědrovečerní pohádka: Klíč svatého Petra

Tradičně na Štědrý den odvysílá ČT v premiéře novou pohádku. Letošní se jmenuje Klíč svatého Petra a režíroval ji Karel Janák, který má na svém kontě už deset štědrovečerních pohádek. Scénář napsal Petr Hudský.

Pohádka je založena na klasických pohádkových motivech, ale s netradičním a humorným pojetím. Hlavní hrdina je zpěvák, který zpívá lidem o poctivosti a slušnosti, ale sám se zaplete s podvodníky. Svatý Petr musí otevírat nebeskou bránu šperhákem. Vodník je romantik, který se zamiluje do princezny. A to není všechno!

V hlavních rolích uvidíte Filipa Březinu, Bereniku Kohoutovou, Lukáše Příkazkého, Sáru Korbelovou a další známé tváře. Pohádka bude plná dobrodružství, lásky, humoru i napětí.

Česko-slovenská pohádka: Tři zlaté dukáty

Na Boží hod se můžete těšit na další pohádkovou premiéru. Tentokrát jde o česko-slovenskou koprodukci s názvem Tři zlaté dukáty. Pohádka je inspirována stejnojmennou pověstí od Boženy Němcové.

Příběh vypráví o mladém kováři Jakubovi, který dostane od svého otce tři zlaté dukáty a vydá se do světa hledat štěstí. Na cestě potká zakletou zámeckou paní Julii, kterou musí osvobodit ze spárů zlého čaroděje.

Pohádka je natočena v originálním slovenském jazyce, ale diváci si mohou vybrat, zda si ji pustí s českým dabingem nebo s titulky. Z českých herců se objeví Michal Isteník, Jitka Čvančarová, Jiří Mádl a další. Režie se ujala Mariana Čengel Solčanská.

Pohádka pro neslyšící: Dvě Mařenky

Nejen pro neslyšící diváky vznikla pohádka Dvě Mařenky, která bude mít premiéru na Štěpána. Pohádka je natočena v českém znakovém jazyce s dabingem a titulky.

Pohádka vypráví o dvou dívkách, které se jmenují stejně, ale jsou úplně jiné. Jedna je bohatá a rozmazlená, druhá je chudá a pracovitá. Jednoho dne se jejich osudy prohodí a obě se musí naučit novým životním lekcím.

Pohádka je zábavná, dojemná i poučná. Hlavní role hrají neslyšící herečky Tereza Nvotová a Veronika Kašparová. Režie se ujal Petr Kaňka.

Vánoční pohádky 2024 - Tři bratři

Vánoční pohádky 2024 – Tři bratři zdroj: Česká televize

Vánoční pohádky 2024 v České televizi

Česká televize je tradičně největším dodavatelem pohádek na Vánoce. Na kanálu ČT 1 bude vysílána od rána jedna za druhou, přeruší je pouze Výsledky losování Šťastných 10.

Mezi oblíbenými klasikami se objeví například Pyšná princezna, Lotrando a Zubejda, Nesmrtelná teta nebo Pelíšky. Hlavní večerní program na české obrazovky přináší premiéru nové pohádky Tajemství staré bambitky 2.

Pohádka navazuje na úspěšný první díl z roku 2011 a vrací diváky do království, kterému nyní panuje král Jakub (Tomáš Klus) a královna Anička (Veronika Khek Kubařová).

Jejich dcera, princezna Johanka, tráví čas s milovaným dědečkem, napraveným loupežníkem Karabou (Ondřej Vetchý).

Poklidné životy lidí v království ale chtějí narušit zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc (Miroslav Vladyka, Jiří Lábus), kteří chystají zákeřnou pomstu.

Na první svátek vánoční se můžete těšit na další novinku, a to na výpravnou pohádku Krakonošovo tajemství.

Režisér Peter Bebjak natočil velkolepý příběh o Krakonošovi, strážci hor, o lidské touze po bohatství, která se nezastaví před ničím, a lásce, která je ještě mocnější.

Hlavní roli Krakonoše ztvárnil David Švehlík, jeho vyvolenou Leona Skleničkovou. Dále hrají Jan Nedbal, Jakub Prachař a další. Pohádka je plná dobrodružství, humoru i romantiky.

Na druhý svátek vánoční si můžete dopřát další dávku pohádkových kouzel. Českou televizi zaplní například O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Jak si zasloužit princeznu, Princezna a půl království nebo Anděl Páně 2.

A pokud budete chtít zavzpomínat na legendárního zpěváka Karla Gotta, nezapomeňte na silvestrovskou Poctu Karlu Gottovi, která bude vysílána 31. prosince od 20:15.

Vánoční pohádky 2024 - Krakonošovo tajemství

Vánoční pohádky 2024 – Krakonošovo tajemství zdroj: Česká televize

Vánoční pohádky 2024 na Televizi Prima

Pohádky na Vánoce 2024 – televize Prima si pro vás také připravila bohatý výběr pohádek na Vánoce 2024. Na Štědrý den si můžete užít například pohádky O zatoulané princezně, Zlatovláska, Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo O vánoční hvězdě.

Hlavním lákadlem večera bude pohádka Panna a netvor, která je moderní adaptací klasického příběhu o krásné Belle a znetvořeném zvířeti. V hlavních rolích se představí Anna Geislerová, Jiří Mádl, Jan Dolanský a další.

Na první svátek vánoční se můžete těšit na další pohádky, jako jsou například Tři bratři, Tři oříšky pro Popelku nebo Císařův pekař. Večer bude patřit pohádce Princ a Večernice, která je pokračováním úspěšné pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele.

Tentokrát se budeme zabývat osudy princezny Milady (Jana Brejchová) a prince Petra (Oldřich Kaiser), kteří se musí vypořádat s intrikami zlého krále Kazimíra (Jiří Bartoška) a jeho dcery Aleny (Anna Polívková).

Na druhý svátek vánoční si můžete dopřát další porci pohádek, jako jsou například Král Drozdia Brada, Šíleně smutná princezna nebo S čerty nejsou žerty.

Večer bude patřit pohádce Princezna a chuďas, která je volným pokračováním pohádky Princezna a půl království.

Tentokrát se budeme zabývat osudy princezny Anny (Tereza Voříšková) a chudého mladíka Jana (Matouš Ruml), kteří se do sebe zamilují, ale musí čelit překážkám v podobě zlého krále (Miroslav Táborský) a jeho rádce (Martin Dejdar).

Vánoční pohádky 2024 - Tři oříšky pro Popelku

Vánoční pohádky 2024 – Tři oříšky pro Popelku zdroj: Česká televize

Vánoční pohádky 2024 na Televizi NOVA

Pohádky na Vánoce 2024 – televize NOVA také nezůstane pozadu a nabídne vám spoustu pohádek na Vánoce 2024. Na Štědrý den si můžete užít například pohádky Honza málem králem, Tři oříšky pro Popelku nebo Cukrárna. Hlavním lákadlem večera bude pohádka Zvonilka a tvor Netvor, která je součástí populární série o víle Zvonilce.

Tentokrát se Zvonilka a její kamarádi vydají do Zimního lesa, kde objeví tajemného tvora Netvora, který má schopnost zmrazit vše, co se ho dotkne.

Na první svátek vánoční se můžete těšit na další pohádky, jako jsou například Princezna ze mlejna, Jak se budí princezny nebo Z pekla štěstí.

Večer bude patřit pohádce Zlatovláska a tři medvědi, která je moderní adaptací známé pohádky o dívce, která se zatoulá do domu tří medvědů. V hlavních rolích se představí Anna Kameníková, Jan Dolanský, Martin Dejdar a další.

Na druhý svátek vánoční si můžete dopřát další porci pohádek, jako jsou například O štěstí a krásné Panence, Z pekla štěstí 2 nebo Princové jsou na draka. Večer bude patřit pohádce O zázračném klobouku, která je součástí série pohádek o kouzelných předmětech.

Tentokrát se budeme zabývat osudy mladého kominíka Jana (Vojtěch Kotek), který najde starý klobouk, který mu splní každé přání. Jenže brzy zjistí, že klobouk má i svou temnou stránku.

Toto je náš přehled vánočních pohádek 2024, které uvidíte na obrazovkách České televize, Televize Prima a Televize NOVA. Doufáme, že vám pomůže vybrat si ty nejlepší pohádky pro vás a vaše blízké. Přejeme vám krásné a pohodové Vánoce plné pohádek!

Pohádka o Červené karkulce

Pohádka o Červené karkulce – photo by SarahRichterArt

Netflix – 13 (5 + 8) nejlepších vánočních pohádek v češtině na Netflixu v roce 2024

Netflix na Vánoce 2024 – vánoční pohádky 2024.

NázevDruhRežieHrajíStátČSFD
Sedmero krkavcůpohádkaAlice NellisMartha Issová, Lukáš Příkazký, Václav Neužil ml., Sabina Remundová, Zuzana BydžovskáČesko, Slovensko75%
Čertí brkopohádkaMarek NajbrtJan Cina, Ondřej Vetchý, Judit Pecháček, Jan Budař, Marek Daniel, Jana Plodková, Václav KoptaČesko, Slovensko60%
Princezna ze mlejna 2pohádkaZdeněk TroškaYvetta Blanarovičová, Lukáš Vaculík, Alois Švehlík, Jan Přeučil, Oto Ševčík, Ladislav Županič, Jiří Knot, Andrea ČernáČesko43%
Princezna zakletá v časepohádkaPetr KubíkNatalia Germani, Eliška Křenková, Marek Lambora, Jan Révai, Simona Zmrzlá, Roman Zach, Veronika Freimanová, Martin Dejdar, Martin PísaříkČesko71%
Leoanimovaná pohádkaRobert MarianettiAdam Sandler, Bill Burr, Stephanie Hsu, Cecily StrongUSA-%
Harry Potter – všechny 8. dílůfantasy filmyDavid YatesDaniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Jason Isaacs, Tom Felton, Maggie Smith, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Michael Gambon, Brendan GleesonVelká Británie, USA75-86%

Pohádky na Vánoce 2024 – užitečné odkazy

Další informace o vánočních pohádkách zde Pohádky na Vánoce 2024 – jaké pohádky budou v televizi na Štědrý den 2024.

Chci jinam

Pohádky na Vánoce 2024 – aktuální informace o programech českých televizí o Vánocích naleznete zde TV program na Vánoce

Sdílejte na:
Posted in Vánoční trhy, akce a zábava, Vánoční zvyky a tradice and tagged , , , , , , , , , , .