Adventní kalendář pro děti

Adventní kalendář 2021

Adventní kalendář je vánoční pomůcka pro děti k odpočítávání čtyř týdnů, které zbývají do Vánoc. Mohou mít nejrůznější formy: v České televizi na Déčku (pohádky, hry, zábava pro děti), LEGO, Schleich, Playmobil a Kinder papírové, čokoládové, figurkové i jako hry.

Tradiční je z papíru s 24 okénky za kterými se skrývají malé čokoládky. První tištěný kalendář vyrobila v roce 1908 tiskárna Reichhold & Lang v Mnichově. Udělejte svým dětem radost a vyberte si z našich tipů!

Kdy začíná advent 2021?

Advent v roce 2021 začíná 1. adventní nedělí, která připadá na neděli 28.listopadu 2021. 4. adventní neděle vychází na 19. prosince 2021.

Advent 2021

Železná neděle - 28.11.2021 1. neděle v prosinci
Bronzová neděle - 5.12.2021 2. neděle v prosinci
Stříbrná neděle - 12.12.2021 3. neděle v prosinci
Zlatá neděle - 19.12.2021 4. neděle v prosinci

Kalendáře Kinder

Klasické čokoládové kalendáře značky Kinder od populární italské firmy Ferrero
Čokoládové kalendáře Kinder pro děti.

kinder-kalendar

Ferrero Kinder kalendář

Adventní kalendář pro děti na Déčku v roce 2021

AK na Déčku je internetová stránka plná nápaditých animací, výborného ozvučení a poctivého provedení. Pro rok 2021 bude adventní kalendář pro děti na déčku plný pohádek a her spuštěn již 28. listopadu 2021 zde Česká televize stanice Déčko.

Déčko kalendář

Lego adventní kalendáře

Firma LEGO připravila svoje verze kalendáře z kostek. Můžete si je prohlédnout nebo zakoupit zde LEGO Adventní kalendáře - Alza.cz.

lego-kalendar

LEGO kalendář

Schleich adventní kalendář

Figurkové kalendáře Schleich Schleich adventní kalendáře.

Schleich Adventní kalendář

Schleich Adventní kalendář

Playmobil adventní kalendáře

Oblíbená stavebnice Playmobil přináší kalendáře, které si Vaše děti zamilují. Balení obsahuje 2 figurky a spoustu doplňků, které by neměly při hře chybět. Vhodné pro děti od 4 let. Adventní kalendáře od Playmobil.

Kalendář od Playmobilu

Kalendář od Playmobilu

Domácí výroba

Kalendář si také můžete vyrobit například z kolíčků na prádlo, papírových krabiček nebo ušít ze zbytků látek. Návody a ispirace jsou zde 20 tipů na kalendáře domácí výroby.


Posted in Vánoční dekorace, Vánoční zvyky.