Rafaelo kokosové kuličky ze Salka

Rafaelo kokosové kuličky ze Salka: Vytvořte si doma dokonalé nepečené cukroví!

Rafaelo kokosové kuličky ze Salka – máte rádi Rafaelo kuličky? Ty malé bílé koule plné kokosu a mandlí, které jsou tak lahodné a lehké, že se vám rozplývají v ústech?

Pokud ano, mám pro vás skvělou zprávu. Rafaelo kokosové kuličky si totiž můžete snadno a rychle připravit doma ze Salka.

Ano, čtete dobře. Ze Salka, toho oblíbeného sladkého kondenzovaného mléka, který znáte z dětství. A nebojte se, na Rafaelo kokosové kuličky ze Salka nebudete potřebovat ani troubu, ani formičky, ani žádné složité ingredience. Jen pár věcí, které máte určitě doma, a trochu času a trpělivosti.

Výsledkem budou nádherné kokosové kuličky Rafaelo, které budou vypadat jako z cukrárny a chutnat jako z nebeská mana :-). Tak na co ještě čekat? Pojďme na to!

Poznámka: Salko je kondenzované slazené mléko v plechovce.

Suroviny na Rafaelo kokosové kuličky ze Salka:

  • 1 plechovka kondenzovaného slazeného mléka Salko
  • 200 g strouhaného kokosu
  • 100 g loupaných celých nesolených a nepražených mandlí
  • 125 g másla (nemusí být)
  • asi 60 papírových košíčků

Rafaelo kokosové kuličky ze Salka – postup:

1. Připravíme si suroviny podle seznamu. Nejdříve vyndáme máslo z lednice a necháme ho změknout.

2. Vybereme si dostatečně velkou mísu na zadělání těsta. Máslo rozpustíme a smícháme ho v míse se Salkem a strouhaným kokosem. Salko nevaříme. Důkladně rozmícháme a necháme směs několik hodin v lednici ztuhnout. Nejlepší je nechat směs v lednici přes noc.

3. Další den z kousku těsta vytvoříme kuličku vmáčkneme do ní loupanou nepraženou mandli. Kuličku obalíme v mletém kokosu a vložíme do papírového košíčku. Dále pak pokračujeme dalšími kuličkami dokud nám stačí těsto.

4. Z uvedeného množství surovin vytvoříme asi 60 kuliček. Rafaelo kuličky a skládáme je do krabice. Krabici uložíme do spíže. Rafaelo kuličky ze Salka skladujeme v chladnu, kde vydrží i několik týdnů. Na vánočním stole se budou skvěle vyjímat.

Dobrou chuť!

A to je vše. Snadné, že? Teď už si jen užijte své domácí Rafaelo kuličky ze Salka a pochutnejte si na nich s rodinou, přáteli nebo sami. Jsou ideální jako dokonalé nepečené vánoční cukroví, na oslavy, svátky, nebo jen tak na zpříjemnění dne.

A pokud vám zbydou, což pochybuji, můžete je sníst i později, protože vydrží v lednici až týden. Ale pozor, jsou návykové!

Doufám, že se vám můj recept na Rafaelo kuličky ze Salka líbil a že jste si ho zapsali nebo uložili. Pokud ano, nezapomeňte ho sdílet s ostatními, ať si také mohou pochutnat na tomto dokonalém nepečeném cukroví. Nashledanou příště!

Videorecept na YouTube Rafaelo kokosové kuličky – Roman Paulus – Kulinářská Akademie Lidlu

Další tipy na Rafaelo kokosové kuličky – chci jinam

Pokračujte zde Kokosové kuličky Rafaelo – jednoduchý recept ze Salka na Prima Fresh.

Klíčová slova: rafaelo kuličky recept, rafaelo kuličky, kokosové kuličky rafaelo, recept kokosové kuličky, rafaelo: dokonalé nepečené cukroví, kuličky rafaelo, rafaelo kuličky ze salka, dokonalé nepečené vánoční cukroví.

Rafaelo kuličky ze Salka jsou hotové. Jiný druh vánočního cukroví naleznete na našich stránkách v rubrice recepty na vánoční cukroví. Recept si můžete vytisknout nebo poslat kamarádkám pomocí tlačítek pod článkem.

Sdílejte na:
Posted in Vánoční cukroví: 15 nejlepších receptů které vás nadchnou! and tagged , , , , , , .